Svet-Stranek.cz
Dokud dýchám, doufám.
Jak se žije společnici?

Jaký je osud té či oné?:Dokud dýchám, doufám.

Jaký je osud té či oné?

Příběhů mám bezpočet. Nevím, který je zajímavější..

Katka


Žena středního věku. Třicítku viděla z projíždějícího vlaku, dávno tomu. Vysoká, melír.. říkaly jsme jí mezi děvčaty "kobyla". Přišla na privát sebevědomá, upřímmná, všeho znalá zralá žena. Vyprávěla o bývalém manželovi a dcerce. Žila s manželem u moře v zahraničí. Starala se o dceru a manžel vydělával. Jenže nastali nějaké rozepře a Katka se vrátila i s manželem do ČR, aby se rozvedli. Manžel si našel práci, Katka ne. Soud přiřkl dceru muži z důvodů finančního zajištění. On jí nechal bydlet v bytě jeho bratrance a dal jí rok na to, aby se dala dohromady. Ona se zhroutila. Byla bez dcery, majetku, bez prostředků. Udělala si kurz asistentky, a šla na privát. Nechápaly jsme, co jí k tomu vedlo, to až později. Lhůta pro to, najít si jiný byt se blížila ke konci! Kromě toho se jí stýskalo po dceři a chtěla rozjet nové soudní jednání o dceru. A k tomu potřebovala prachy. Po několika měsících, kdy už nám lezla na nervy tím věčným mluvením o této situaci, jí přijaly do reklamky. Ano, lezla nám na nervy. Byla psychicky na dně, neurotická.

Petra


Petra přijela před 12lety z Ukrajiny do klubu za prací. Tam se seznámila se svým manželem. Jelikož měla prvního manžela na Ukrajině a svojí malou dcerku, musela se nejprve rozvést a poté si odvezla malou. Chtěla druhé mimčo, které se zadařilo, ale po porodu zemřelo. Vzhledem k tomu, že svatba tehdy neplatila jako povolení k českému občanství a vízum jí neprodloužili, zůstala tu na černo. Tudíž nezaplatila ani za porodní a poporodní péči. Sociální a zdravotní si neplatí dodnes. Je to škoda, že úřady byli proti. Stát tím přichází o peníze a ona žije ve strachu, kdy je vyhostí. Teď se rozvádí. Důvod problému je veskrze jasný: Alkohol. U ní. Po úmrtí miminka se po dvou letech rozhodli zkusit to znova. Marně. Začala pít. A pije dodnes. Manžel to psychicky nevydržel.

Karla


Starší paní. 45let. Dvě velké děti. Druhé bohužel fetuje. A tak Karla vydělává na fet, a co jí syn v bytě nenajde, to propije. Velmi ráda se napije. Říkáme jí "Bílá myška", protože si nepamatuje, že spotřebovala poslední gumy a myslí, že má.. pak nadává, kdo jí je vzal. Ale jinak je v pohodě. Člověk ví, že neublíží stejně tak, jako ví, že prostě nekomunikuje, ale ani nevyvolává konflikty..

Lenka


Přišla, byla ušmudlaná, do pěti neuměla počítat. Daly jsme jí s holkama dohromady a já se s ní začala kamarádit, aby si nepřipadala odstrčená. Za dva týdny utekla a vybrala i peněženky. Chytili jí vcelku brzy a ještě u sebe měla i nějaké peníze. Policie nám je poslala zpátky a Lenka je v base. Její činnost byla opakovaná. Co na ní bylo ale zajímavé, bylo to, že rodila jedno dítě za druhým. Padlo podezření, že jedno zabila. Dvě má u mámy a dvě dala do babyboxu. Nechápu proč. Možná proto, že byla opravdu jednodušší.